(CRM) نرم افزار مدیریت ارتباطات مشتریان چیست؟

ما در این مقاله سعی داریم CRM را به زبان ساده توضیح بدهیم.

واژه CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management می‌باشد که به معنای مدیریت ارتباطات مشتریان نیز ترجمه می‌شود.
مشتری در اینجا صرف معنای فیزیکی ندارد بلکه هر کاربری را شامل می‌شود که از خدمات سیستم ما استفاده می‌کند.
نرم‌افزارهای CRM دو هدف کلی دارند:

تاریخچه‌ی استفاده از نرم‌افزارهای CRM در کشور ما، ایران، بیشتر با هدف درج اطلاعات مشتریان بوده (کاری که توسط نرم‌افزارهای spreadsheet همچون Excel نیز قابل انجام است).
دلیلی که این نوع از نرم‌افزارها در کشورمان جا نیافتاده است را می‌توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد:

ما در تقسیم‌بندی شرکت‌ها و سازمان‌ها، آن‌ها را به 4 دسته اصلی تقسیم می‌کنیم:

دسته اول (Big Enterprises ها) شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ را شامل می‌شوند که باید از نرم‌افزار‌های CRM برای کنترل و نگه‌داری مشتریان خود استفاده کنند و معمولا هم یک سیستم مدیریت ارتباطات مشتریان در درون سازمان دارند.

اما خلا بزرگی که در استفاده از این نوع نرم‌افزارها وجود دارد میان 2 دسته بعدی می‌باشد. می‌شود حدس زد که جنس کار افراد (بخصوص فریلنسر‌ها) از جنسی است که ممکن است اینگونه نرم‌افزارها بکارشان بیاید اما معمولا بدون آن‌ هم (با توجه به تعداد مشتریان و کارفرمایانی که به طور همزمان با آن‌ها در ارتباط هستند) می‌توانند کار خود را بدون نقص جلو ببرند.
اما 2 دسته‌ای که هدف اصلی و خلا اصلی استفاده کنندگان این نرم‌افزارها هستند SME ها (مانند شرکت‌ها و استارتاپ‌های متوسط) و SMB ها (همانند مغازه‌های فیزیکی و مجازی) می‌باشد.

اگر SME یا SMB هستید و خلا یک شما می‌توانید از نرم‌افزار مدیریت ارتباطات مشتریان فرمالو که مخصوص این نوع از کسب‌و‌کار‌ها ساخته شده استفاده کنید!

این نوع کسب‌وکار‌ها معمولا به دلیل سختی کار با CRM از استفاده از آن پشیمان می‌شوند و کار‌های مربوط به مدیریت مشتریان خود را به نرم‌افزارهای spreadsheet همچون Excel می‌سپارند.

نرم‌افزار مدیریت مشتریان هوشمند فرمالو با هدف ارائه خدمات به کسب‌وکار‌های کوچک و متوسط، به صورت اتوماتیک به تمامی سرویس های کسب و کار شما وصل شده و داده های آنها را با استفاده از موتور تحلیل داده هوشمند فرمالو، تبدیل به اطلاعات ارزشمند برای کسب و کار شما می‌کند. فرمالو به صورت اتوماتیک مشتریان شما را به دسته‌های هوشمند دسته بندی کرده و اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما را در اختیار شما می‌گذارد.

با فرمالو، شما لازم نیست که روش کسب و کار خود را تغییر دهید، نرم افزار جدیدی را یاد بگیرید و یا حتی داده های خود را با فرمت خاصی مدیریت کنید، تمام مراحل از صفر تا صد به صورت اتوماتیک توسط فرمالو انجام می‌شود!

برنامه CRM جدید فرمالو (ورژن ۲) در هفته‌های آتی منتشر خواهد شد. اگر دوست دارید به عنوان یکی از اولین نفراتی باشید که به این سیستم دسترسی پیدا می کنند، فرم زیر را پر کنید و به عنوان هدیه، ۲ ماه استفاده رایگان فرمالو را برنده شوید:

https://formaloo.com/UPH05

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.