بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود

چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

آیا می خواهید سؤالات یا عبارات موجود در فرم های خود را با داده های از پیش تعریف شده پر کنید؟ خوب، این کار در فرمالو بسیار آسان است. در این آموزش، یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید این کار را در چند مرحله آسان انجام دهید. دو راه وجود دارد که می توانید سوالات فرم خود را از قبل پر کنید: استفاده از فیلدهای مخفی و فیلدهای ارتباطی. ما هر دو راه را به شما نشان می‌دهیم تا بتوانید دریابید که کدام یک مناسب‌تر است.

سوالات فرم را با استفاده از فیلد جستجو از قبل پر کنید

فیلد “ارتباطی” داده ها را از فرم دیگری جستجو می کند و آن را به فرم فعلی شما می آورد. فرض کنید بخش منابع انسانی شما دارای فرمی است که از همه کارمندان یادداشت می کند. اکنون بخش محصول شما یک فرم گزارش روزانه برای به روز رسانی کارهای انجام شده با کل شرکت دارد. اما شما می خواهید که کارمندان شما به جای تایپ کردن نام خود، نام خود را از لیست انتخاب کنند. فیلدهای ارتباطی در اینجا کاربرد دارند.

آنها میتوانند داده‌ها را از فرم کارمندان جستجو ‌کنند و آن‌ها را در فرم دوم به فیلد مورد نظر شما بیاورند. برای استفاده از فیلد ارتباطی، به داشبورد فرمالو بروید و فرم خود را ویرایش کنید. از منوی سمت راست (منوی افزودن فیلد ) فیلد «ارتباطی» را انتخاب کنید، آن را بکشید و در محل مورد نظر خود در فرم رها کنید. اکنون در منوی کشویی «انتخاب فرم»، فرم مورد نظر خود را در تنظیمات فیلد ارتباطس انتخاب کنید. سپس می توانید مقادیری را انتخاب کنید که از کدام فیلد از آن فرم می خواهید در فیلد جستجوی خود وارد کنید. و فیلد ارتباطی شما از قبل پر می شود و کاربران شما می توانند نام خود را در آن انتخاب کنند.

سوالات فرم را با استفاده از فیلد مخفی از قبل پر کنید

برای استفاده از فیلد پنهان، با کلیک بر روی «ویرایش» در منوی فرم در داشبورد فرمالو، به صفحه ویرایشگر فرم خود بروید. حالا از منوی سمت راست، فیلد “مخفی” را انتخاب کنید.

اکنون می توانید فیلد مخفی خود را با استفاده از هر پارامتر URL یا درخواست API پر کنید. به عنوان مثال، می توانید فرم خود را در سایت های دیگر به اشتراک بگذارید. بنابراین می توانید یک پارامتر ref به انتهای فرم خود اضافه کنید. آدرس URL فرمی که در آن سایت به اشتراک می گذارید چیزی شبیه به آن است

https://formaloo.net/{your form address}?ref=linkedin

اکنون می خواهید جایی که کاربر شما از آنجا فرم شما را پر کرده است ذخیره کنید. برای انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فیلد مخفی با همان شناسه نام پارامتر URL خود ایجاد کنید (در مورد بالا “ref” است). فیلد مخفی شما به طور خودکار با مقدار پارامتر “ref” در URL فرم پر می شود و هنگامی که کاربر فرم شما را ارسال می کند، می دانید که آیا آنها از سایت دیگر آمده اند. به همین سادگی!

هشدار!

شما مسئول هرگونه اطلاعاتی هستید که از طریق فیلدهای پنهان به اشتراک می گذارید. مراقب نحوه استفاده از اطلاعاتی مانند نام و آدرس ایمیل باشید، به خصوص هنگام استفاده از فرمالو با سرویس‌های دیگر مانند آنالیز گوگل. زیرا ثبت اطلاعات شناسایی شخصی ممکن است شرایط خدمات یا قوانین را نقض کند.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.