چطور فرمالو بیش از یک میلیون داده را از ۲۱ هزار نفر برای TEDxTehran آنالیز کرد

به عنوان یک شرکت همیشه انتظار بر این هست که ما همه مشتریامون رو به یک اندازه دوست داشته باشیم، مثل بچه‌هامون، اما حقیقتش رو بخواین اینطوری نیست، ما بعضی از مشتریامونو خیلی دوست داریم، مخصوصا اونایی که دارن با کمک فرمالو و تحلیل دیتای خودشون سریع و سریع‌تر رشد می‌کنند.

چند ماه پیش یکی از مجموعه‌های بزرگ کشور چالش جدیدی را برای ما مطرح کرد. تداکس تهران بزرگترین رویداد TEDx در نه تنها ایران بلکه خاورمیانه است و خواسته آنها این بود که تک تک دیتایی که در ۸ سال گذشته از تمام بیش از ۲۱ هزار نفر مخاطب خود جمع کرده بودند رو آنالیز کنند و از آنها درس بگیرند.

چنین تحلیل داده‌ای اصلا کوچیک نیست، اما خیلی برای ما جذاب بود. آنها در ۸ سال گذشته از ۵۱ نرم افزار مختلف برای جمع آوری داده مخاطبانشون استفاده کرده بودند و همچنین در تمامی شبکه‌های اجتماعی مطرح فعال بودند. این بدین معنا بود که برای آنالیز دقیق، شفاف و نتیجه محور همه این دیتاها، ما نیاز داشتیم که بیش از ۱ میلیون داده را از سمت آنها از بیش از ۱۰۰ منبع داده، جمع آوری، تمیز و یکپارچه کنیم و سپس همه این اطلاعات ارزشمند رو توسط موتور تحلیل داده فرمالو، تحلیل کنیم. نتیجه حیرت انگیز بود!

به عنوان یکی از بزرگترین و مطرح‌ترین رویدادهای کشور و منطقه، مهمترین نتیجه این تحلیل،‌ آنالیز میزان ارتباط و همکاری مخاطبان با برند مجموعه، تک تک رویدادها و فعالیت های شبکه سازی و در آخر، پیش بینی آینده این برند بود. فرمالو میخواست حس تک تک مخاطبان تداکس تهران را نسبت به تداکس تهران درک کند.

پس فرمالو نه تنها خود مجموعه را، بلکه برند، تیم، مخاطبان، رویدادها و فعالیت‌های جانبی را به صورت تفکیکی و تجمیعی تحلیل کردو همچنین بازخوردهای مخاطبان در رویدادها به صورت آفلاین، نظرسنجی‌های آنلاین، وبسایت، اپلیکیشن ها و حتی تمام بازخوردهای مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی آنالیز دقیق شدند.

نتیجه‌ آن یک گزارش تحلیل داده ۱۰۰ صفحه‌ای شد که در اینجا نسخه کامل آن را با شما به اشتراک می‌گذاریم. ما از صاحب این گزارش اجازه انتشار آن را به صورت کامل به صورت عمومی دریافت کردیم. ماموریت تداکس تهران، مثل تد، گسترش ایده‌های ارزشمند هست. این گزارش و تجربیات ۸ سال گذشته، به تمام برگزارکنندگان رویدادها و تمام عاشقان ساخت community های مختلف زاویه جدیدی میده تا بتونن رویدادهای آینده رو بهتر و موفق‌تر برنامه ریزی و برگزار کنن و بتونن فرصت‌های رشد رو کشف کنند. این گزارش، در یک جمله، شالوده تمام تجربیات تداکس‌تهران در ۸ سال گذشته است.

یک پیام از سمت تیم تداکس تهران:

همکاری، قلب ساخت یک community پویا هست و مهمترین دارایی هر community، اعضای اونه.در تمام این سال‌ها، جامعه تداکس تهران بزرگتر، فعال‌تر و درگیرتر شد اما ما خیلی از فرصت‌ها رو برای فعال تر کردن این جامعه و استفاده از پتانسیل بالای اون از دست دادیم.این اشتباهات و درس‌ها برای ما شد تجربه و دوست داریم این تجربیات رو با همه کسایی که عاشق TED هستن، عاشق ساخت کامیونیتی هستن و یا به هر نحوی در برگزاری یک رویداد مشارکت دارن، به اشتراک بذاریم، امیدواریم که براتون مفید باشه.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.