فرم کاغذی یا فرم آنلاین

چرا استفاده از فرم های آنلاین به جای فرم کاغذی؟

امروزه بیشتر سازمان ها و صاحبان مشاغل ترجیح میدهند تا از فرم های انلایل به جای فرم های کاغذی قدیمی استفاده کنند.دلیل این امر سهولت استفاده از این فرم ها برای کاربران و همچنین سهولت جمع اوری اطلاعات برای صاحبان فرم و البته فوائد بسیار زیاد فرم های آنلاین که در ادامه به آن میپردازیم.

فرض کنید برای دریافت بازخورد از مخاطبان خود می خواهید یک نظرسنجی برگزار کنید و برای این کار فرم هایی را به صورت برگه های کاغذی بین آنها تقسیم می کنید، دردسر توزیع فرم ها از یک سو و مستند نبودن اطلاعت وارد شده از سوی دیگر، ممکن است باعث پشیمانی شما از این کار شود.

به عنوان مثال، معمولا بعد از سمینارها ،کارگاه ها و هر رویدادی که در آنها حضور داشتم یک فرم کاغذی جهت گرفتن بازخورد از آن مراسم به من داده می شد و من همیشه سعی می کردم بسیار سریع آن را تکمیل کرده و به کارهای دیگر خود بپردازم. بیشتر وقت ها نیمی از برگه را تکمیل و ارائه می کردم ولی به نظرم اگر اجازه می دادند برگه ی فرم را با خود برده و در وقت آزاد تکمیل می کردم بهتر بود. ولی خب مشکل در تحویل برگه کاغذی معمولا مانع از این کار می شد.

اما حالا همه چیز تغییر کرده است :

با توجه به دنیای آنلاین امروز، شما می توانید فرم ها را ایجاد کرده و فرم دلخواه خود را با جهان به اشتراک گذاشته و شروع به جمع آوری اطلاعات و بررسی آنها نمایید.

با این کار ، کاربران می توانند در زمان آزاد خود ، فرم را با دقت تمام تکمیل کرده و نظر خود را به اشتراک بگذارند.بنابراین نتایج بدست آمده ، پاسخ هایی واقعی تر خواهد داشت چون هیچ کس فرم را با عجله و از روی اجبار تکمیل نکرده است.

فرم آنلاین چیست؟

فرم آنلاین به عنوان فرم وب و یا فرم HTML نیز شناخته می شود، و یک صفحه وب تعاملی است که امکان ورود کاربر را فراهم می کند. سپس داده های دریافت شده از طریق فرم به طور خودکار برای پردازش به سرور ارسال می شود. در جمع آوری داده ها و به دست آوردن اطلاعات تماس کاربران، فرم های آنلاین به گرفتن لید بیشتر کمک می کنند .

انواع مختلفی از فرم های آنلاین وجود دارد، از فرم های تماس گرفته تا فرم یک وب سایت رویداد . در واقع، فرم ها را می توان در وب سایت خود برای موارد مختلفی استفاده کرد. هر کجا که می خواهید اطلاعاتی را از بازدید کنندگان سایت خود جمع کنید، به عنوان مثال آدرس ایمیل آن ها یا پاسخی در مورد اینکه آیا در نظرسنجی شرکت می کنند یا خیر.

شما ممکن است با فرم ها برخی از مطالب خود را فقط با بازدیدکنندگان سایت، با الزام به ورود به یک قسمت از آن در اختیار دیگران قرار دهید . فرم های آنلاین به شما یک روش آسان برای جمع آوری اطلاعات از مشتریان فعلی و بالقوه می دهد و در بعضی از آن ها افراد باید جعبه های پاسخ را علامت بزنند، در حالی که در برخی دیگر پاسخ کتبی را وارد می شود.

استفاده از این فرم ها می تواند اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در مورد بازاریابی داده محور را در اختیار شما قرار دهد. هر وب سایتی از فرم های آنلاین برای جمع آوری اطلاعات کاربر استفاده می کند و به نظر می رسد که طراحی فرم بسیار مهم است.

چرا فرم های آنلاین

1.ارزان تر

هنگام استفاده از الگوهای نظرسنجی آنلاین نیازی به چاپ فرم های کاغذی و هدر دادن پول روی تمبرهای پستی نیست. فرم های آنلاین رایگان به راحتی در دسترس هستند و می توانند هزینه های شما را تا حد زیاید کاهش دهند، بدین معنی که نیازی به اختصاص زمان و منابع برای وارد کردن نتایج به یک پایگاه داده نخواهید داشت. پاسخ ها به طور خودکار بارگیری می شوند و نتایج در هر زمان برای تجزیه و تحلیل در دسترس هستند.

2.سریع تر

وقت شما در انتظار تحویل پرسشنامه های کاغذی هدر نمی رود، اطلاعات به صورت خودکار جمع آوری می شود. با استفاده از یک الگوی نظر سنجی قابل تنظیم می توانید به سرعت یک فرم آنلاین ایجاد کنید و فوراً بازخورد دریافت کنید.

3.متناسب با مشتری

با استفاده از فرم های سفارشی شده، می توان تنظیمات نظرسنجی را طوری طراحی کرد که از سوالاتی که مربوط به یک شرکت کننده خاص نیستند، به طور خودکار بر اساس پاسخ قبلی آن ها بگذریم و آن ها را در نظر نگیریم. این می تواند در دستیابی به اطلاعات مفید کمک کند بدون اینکه خواننده مجبور شود سوالات نامرتبط را مرتب کند.

4.مدیریت آسان

داده ها نظرسنجی های اینترنتی به دلیل سادگی ورود اطلاعات و سهولت پردازش، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. داده های وارد شده توسط کاربر می تواند به سرعت ارزیابی و تجزیه و تحلیل شود. این به طور قابل توجهی فاصله زمانی بین جمع آوری داده ها و ارزیابی آن را کاهش می دهد.

5.راحت بودن

با یک نظرسنجی آنلاین، شرکت کنندگان می توانند لحظه ای را که مناسب آن ها است برای پاسخ به سوالات انتخاب کنند. همچنین، کاربر می تواند وقت خود را صرف ارائه پاسخ طولانی تر و دقیق تر به سوالات کند.

6.انعطاف پذیری

فرم های آنلاین شما می تواند متناسب با نام تجاری شما باشد و مزایای شما را به کاربران یادآوری کند. نظرسنجی شما می تواند متناسب با وب سایت کسب و کار شما باشد و می تواند با شخصی سازی پس زمینه، طرح، تصاویر، لوگو و فونت ها هویت تجاری شما را نشان دهد شما در فرمالو این امکان را دارید تا تمامی این گزینه ها به علاوه موارد زیاد دیگری را شخصی سازی کنید.

7.اطلاعات دقیق تر

شما می توانید فرم های آنلاین خود را طوری طراحی کنید ،که مشتری نتواند به سوال دوم دسترسی پیدا کند، قبل از اینکه به سوال اول پاسخ دهد(با استفاده از فرم های چند صفحه ای در فرمالو میتوانید اینگونه فرم ها را بسازید) . این مسئله باعث افزایش تمرکز در روند پاسخگویی به نظر سنجی می شود و به شما کمک می کند نتایج دقیق را بدست آورید. همچنین، فرم های آنلاین می تواند به این معنی باشد که کاربر بیشتر از اینکه در مصاحبه توسط یک مصاحبه کننده مورد بازجویی قرار بگیرد، در محیط ناشناس اینترنت پاسخ های دقیق ارائه می دهد.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.