فرمالو در سال ۹۸

نگاهی به فرمالو در سال ۹۸

حالا که از آغاز کار رسمی فرمالو، حدود ۱۸ ماه می‌گذرد، زمان خوبی است نگاهی به گذشته بکنیم و نکاتی که به نظر ما جالب بود را با شما به اشتراک بگذاریم.

نسخه بتا فرمالو اوایل ۲۰۱۸ به عنوان یک پروژه جانبی و یک فرم ساز ساده و رایگان رونمایی شد، با سرعت با استقبال بسیاری از شرکت ها و سازمان ها قرار گرفت و همین باعث شد که طرز نگرش ما به آن کاملا عوض شود.

اولین مشتریان ما، سازمان ها و صنایع بزرگ بودند که با توجه به سابقه کارما با آنها، مشتاق استفاده و به کارگیری فرمالو در کسب و کار خود بودند. همین باعث شد که بسیاری از نیازها از سمت چنین کسب و کارهایی وارد فرمالو شود. مخصوصا فروشگاه های بزرگ اینترنتی و استارتاپ های بزرگ فینتکی از جمله اولین مشتریان سازمانی فرمالو بودند و در شکل گیری امکانات آن نقش بسزایی داشتند.

از آن روز فرمالو تغییرات زیادی کرد و از یک فرم ساز ساده به یک نرم افزار تحلیل داده و مدیریت کسب و کار داده محور تبدیل شد. مشتریان بزرگ ما علاقه بسیاری به اتوماسیون و پردازش دقیق اطلاعات داشتند و همین باعث شد که فرمالو هر چه بیشتر با صنایع مختلف و روندهای کسب و کار آشنا شود و خود را با آن تطبیق دهد.

اواخر سال ۹۷ فرمالو نسخه سازمانی خود را منتشر کرد که امکاناتی همچون نصب و راه اندازی اختصاصی بر روی سرورهای مشتریان، اتصال به سیستم های مدیریت فروش، حسابداری و انبارداری، رمزگذاری داده ها و سرویس‌های امنیتی و از همه مهمتر اتوماسیون اداری را به همراه خود داشت. باعث افتخار ماست که به بیش از ۱۰۰ سازمان بزرگ هم اکنون از طریق راه حل های سازمانی در حال خدمت گذاری هستیم.

این توجه خاص به مشتریان سازمانی، ما را از توجه به کسب و کارهای کوچک و متوسط دور کرد و از توسعه نسخه عمومی فرمالو غافل ماندیم. بر آن شدیم که در سال ۹۸ توجه خاصی به سازمان ها و شرکت های کوچک و متوسط داشته باشیم.

با آغاز ۹۸ در کنار نسخه سازمانی، به بهبود فرمالو پرداختیم و سعی کردیم با ارائه امکاناتی که مشکلات شرکت های کوچک و متوسط را حل می‌کرد، کمکی به حل فرآیندهای آنها داشته باشیم. نتیجه استقبال بسیار زیاد گروه جدیدی از مشتریان بود که تا کنون از فرمالو استفاده نمی‌کردند.

سال ۹۸، از نگاه آمار

  1. بیش از ۵۰۰۰ کسب و کار جدید در ۱۴ کشور جهان در سال ۹۸ از فرمالو استفاده کردند
  2. هم اکنون بیش از ۳۰ هزار فرم و ماژول فعال در فرمالو در حال استفاده است
  3. بیش از ۲ میلیون بازدید ماهانه از فرم های فرمالو
  4. بیش از ۲۰۰۰ وبسایت و اپلیکیشن از فرمالو درون خود استفاده کرده‌اند
  5. بیش از ۲۳۰ هزار محصول توسط ماژول مدیریت سفارش فرمالو مدیریت می‌شوند

در کنار این آمارها، آمارهای جالبی هم داریم که اشاره به آنها خالی از لطف نیست. برای مثال بیشتر از ۲۰ هزار نفر، فرم های استخدام ساخته شده را تا کنون پر کرده‌اند. همچنین تا کنون بیش از ۵۰۰ مدرسه، موسسه آموزشی و استاد از فرمالو برای ارتباط آسان با بیشتر از۱۵۰۰۰ دانش آموز و دانشجوی خود استفاده می کنند. امکانات فرمالو برای تمام مراکز آموزشی با توجه به شیوع اپیدمی ویروس جدید کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، تا آخر سال تحصیلی رایگان شد.

حالا زمان خوبی بود که به قدم بعدی فرمالو فکر کنیم. فرمالو هم اکنون به بزرگترین نرم افزار آنلاین جمع آوری و تحلیل داده کشور تبدیل شده بود و از آن انتظارات فراوان می‌رفت. پس از چندین ماه تلاش شبانه روزی تیم بی نظیر فرمالو، بزرگترین به روز رسانی فرمالو را منتشر کردیم: فرمالو ۲.۰

فرمالو ۲.۰

فرمالو ۲.۰ فقط یک به روز رسانی نبود، ما بر آن بودیم که امکانات ارزشمندی را که در اختیار شرکت های بزرگ می‌گذاشتیم، برای شرکت های کوچک و متوسط هم فعال کنیم،‌ بدون اینکه نیاز به یادگیری خاصی داشته باشند.

کسب و کارهای کوچک و متوسط، منابع زیادی (پول، زمان و مهارت) برای جمع‌آوری و از آن مهمتر تحلیل درست اطلاعات خود ندارند. پس ارائه یک راه‌حل ساده، اتوماتیک و هوشمند که بتواند پتانسیل کسب و کارهای بزرگ را برای آنها فعال، کلید راه بود.

فرمالو ۲.۰ بر اساس همین ایده ساخته شد. حالا هر کسب و کاری، فارغ از اندازه و منابع خود، میتواند از حداکثر پتانسل خود بهره گیرد، بدون اینکه نیاز باشد نرم افزاری پیچیده ‌ای را یاد بگیرد و یا کار اضافه‌ای انجام دهد. اتوماتیک و هوشمند، به معنای واقعی.

از زمان شروع، به رفتار شما، همراهان فرمالو، در سیستم بسیار توجه نمودیم و سعی کردیم تا جای ممکن نظرات و پیشنهادات شما را در بهبود سامانه به کار ببریم. ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و از همه شما عزیزانی که در این یک سال با ما بوده و با نظرات ارزشمند خود به بهتر شدن و بزرگ شدن آن کمک نموده اید تشکر کنیم. بدون شما امروز نمی توانستیم از فرمالو ۲.۰ رونمایی کنیم.

از شما دعوت می‌کنیم که به صفحه نقشه راه فرمالو سری بزنید و با آخرین امکانات فرمالو آشنا شوید.


قدم بعدی فرمالو

سال ۹۸ مهمترین تصمیم را برای فرمالو گرفتیم. اواسط سال ۹۸ با توجه به رشدی که فرمالو علی رقم همه مشکلات از جمله قطعی سراسری اینترنت، از خود نشان می داد، اقدام به انتشار نسخه بتای فرمالو بین المللی کردیم، تا ببینیم آیا فرمالو مناسب بازارهای جهانی هست یا نه.

پس از ۵ ماه جمع آوری و تحلیل داده مشتریان بین المللی فرمالو، نتایج شگفت آور بود. پتانسیل بازاری که فرمالو به آن وارد شده از رویاهای ما هم بزرگتر بود و حالا فرمالو در شرکت هایی استفاده می‌شد که در خیال ما هم نمی گنجید. بر آن شدیم که نسخه نهایی فرمالو بین المللی را منتشر کنیم و این قدم مهم را بهمن ۹۸ برداشتیم.

پس از استقبال خوب، موفق شدیم که دفتر اروپای فرمالو را در اسفند ۹۸ افتتاح کنیم و با انرژی و سرعت بیشتری بر روی کسب و کارهای بین المللی تمرکز کنیم و افتخار خدمت رسانی به مشتریان فرمالو در ۱۴ کشور جهان را داشته باشیم. رشد نمایی ماه های اخیر فرمالو مدیون رشد سریع فرمالو در جهان است.


جشنواره ۲*۲

به مناسب عید نوروز و رونمایی از نسخه جدید فرمالو، برنامه ویژه ای برای همه همراهان فرمالو داریم: از امروز تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، هر خرید و یا افزایش اعتباری در فرمالو انجام دهید، معادل آن را از فرمالو هدیه بگیرید!

برای مثال اگر در این مدت، ۱۰۰ هزار تومان حساب خود را شارژ نمایید، ۱۰۰ هزار تومان از طرف فرمالو به شما اهدا می ‌شود و اعتبار شما ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد.

اگر هر سوالی درباره این جشنواره و شرایط آن داشتید، خوشحال می شویم با ما در ارتباط باشید.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.