فرم ساز گوگل یا Google Forms چه امکاناتی دارد؟ آيا فرم ساز جایگزینی هم وجود دارد؟

فرم ساز گوگل یکی از معروفترین فرم سازهای دنیا است و بر اساس ذخیره سازی داده ها بر روی فایل (اکسل و متنی) کار می کند. یکی از برتری های سرویس فرم ساز گوگل، راحتی کار کردن با آن، دسترسی آسان و رایگان بودن آن است. به همین دلیل برای انجام نظرسنجی های کوچک و پرسشنامه های دانشگاهی کاربرد زیادی دارد.

اما محدودیت های فرم ساز گوگل از جمله اینکه فاقد پایگاه داده (Database) بوده و بر اساس فایل بودن آن، باعث شده که نتوان به صورت گسترده ای از آن استفاده کرد.

جایگزین پیشنهادی ما سرویس فرم ساز رایگان فرمالو است. فرمالو علاوه بر اینکه تمامی امکانات فرم ساز گوگل را دارد، امکانات بسیار بیشتری را نیز در اختیار شما قرار می هد.

چند برتری فرم ساز فرمالو نسبت به فرم ساز گوگل:

۱. در فرم ساز گوگل امکان آپلود فایل و به اصطلاح اتچ کردن فایل در فرم وجود ندارد:

با فرم ساز آنلاین فرمالو می توانید تا بی نهایت آپلود فایل داشته باشید. از آپلود فایل می توانید برای دریافت مقالات، ارائه ها، مدارک، فایل های مسابقات و… استفاده کنید و تمامی فایلها را دریافت و مدیریت نمایید.

فرمالو به شما یک فضای ابری کاملا اختصاصی می دهد که می توانید تمامی فایل های خود را در آن مشاهده فرمایید.

۲. فرم ساز گوگل قابلیت اتصال به درگاه های پرداخت را ندارد

شما می توانید در صورت نیاز، کاربران خود را پس از پر کردن فرم و دریافت اطلاعات، به صفحه پرداخت بفرستید و پرداخت های آنها را با درگاه های پرداخت بانکی و یا درگاه های پرداخت واسط مدیریت و دریافت نمایید. گزارش پرداخت های خود را نیز به صورت آنی داشته باشید و آنها را به تفکیک مدیریت نمایید.

همچنین پنل کاملی برای مدیریت سفارشات خود داشته باشید و همه چیز را در یک جا مدیریت و کنترل نمایید.

۳. فرم ساز گوگل بسیار بد در وبسایت شما قرار می گیرد و با وبسایت و اپلیکیشن شما یکپارچه نیست

متاسفانه این فرم ساز برای قرارگیری در وبسایت ها طراحی نشده است و با قرار دادن آن، نتیجه بسیار بد بصری را شاهد خواهید بود. در حالی که فرمالو دقیقا به همین منظور طراحی شده است و با تمامی وبسایت ها با هر طراحی و معماری، قابلیت یکپارچه شدن ۱۰۰ درصدی دارد.

۴. دسترسی به دیتای فرم ساز گوگل با API میسر نیست، نمی توان از آن برای توسعه فنی محصول خودمان استفاده کنیم

فرمالو برای توسعه دهنگان حرفه ای که خواستار استفاده از امکانات فرمالو در وب سرویس های خود می باشند، دسترسی کامل API فراهم کرده است تا با کمترین هزینه، بتوانید سیستم های خود را توسعه دهید و از امکانات فرمالو بهره ببرید.

۵. فرم ساز گوگل قابلیت حذف شدن اسم و برند گوگل را ندارد

فرمالو برای حرفه‌ای ها طراحی شده است و در دل آن قابلیت های اختصاصی فراوانی وجود دارد. شما می توانید در وبسایت و اپلیکیشن خود از نسخه سازمانی فرمالو استفاده کنید، بدون اینکه هیچ نامی از فرمالو باشد. طراحی فرم نیز دقیقا می تواند در ردیف طراحی سایت شما باشد. با این امکان شما تمامی امکانات فرم را با کمترین هزینه ممکن به وبسایت خود اضافه می نمایید بدون اینکه هیچ هزینه ای کنید و یا کدنویسی جدیدی انجام دهید.

۶. فرم ساز گوگل برای دیتاهای حساس، امنیتی و ارزشمند مناسب نیست

نسخه سازمانی فرمالو دقیقا برای همین نیاز طراحی و توسعه داده شده است: یک سامانه کامل فرم ساز فرمالو را بر روی سرور خود به صورت اختصاصی داشته باشید و کنترل کامل بر روی امنیت دیتاهای خود را دارا باشید.

۷. فرم ساز گوگل با زبان فارسی مشکل دارد

متاسفانه هنوز فرم سازی که گوگل ارائه می‌دهد برای زبان فارسی بهینه نشده است و هم از لحاظ زیبایی و هم عملکرد مشکلات فراوانی دارد. در این زمینه فرم ساز فرمالو می تواند برای وبسایت های فارسی و استفاده های مختلف بسیار بهتر عمل کرده و نتیجه بهتری را هم برای شما و هم مخاطبان شما رقم بزند.

۸. فرم ساز گوگل با وردپرس و جوملا مشکل دارد

همانطور که مطرح شد، متاسفانه این فرم ساز برای قرارگیری در وبسایت ها طراحی نشده است و با قرار دادن آن، نتیجه بسیار بد از لحاظ زیبایی را شاهد خواهید بود. در حالی که فرمالو دقیقا به همین منظور طراحی شده است و با تمامی وبسایت ها با هر طراحی و معماری، قابلیت یکپارچه شدن ۱۰۰ درصدی دارد.

فرمالو با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، جوملا و بیش از ۳۰ سیستم دیگر کاملا تست شده است و مطابقت ۱۰۰ درصدی بدون هیچ مشکلی را داراست.

فرم ساز انلاین فرمالو با هدف ساده ساختن فرآیند ساخت هرگونه فرم ساده و پیشرفته ای بدون هیچ دانش برنامه نویسی ساخته شده است. در چند ثانیه فرم مطلوب خود را بسازید و منتشر کنید.

همچنین فرمالو به شما امکان مدیریت اعضای تیم و دسترسی آنها به فرم‌ها٫ پوشه‌ها و ورکسپیس می‌دهد.

حتی می توانید فرم های خود را در وبسایت و اپلیکیشن خود و یا حتی کانال تلگرام خود اضافه و استفاده نمایید:

شروع کار با فرم ساز رایگان فرمالو

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.