ساخت آزمون آنلاین با نمره دهی و تصحیح اتوماتیک

یکی از مهمترین بخش های آزمون ساز آنلاین فرمالو، بخش محاسبات است. با استفاده از امکان محاسبات، شما می توانید آزمون های هوشمند برگزار کنید، برای سوالات و بخش های خود نمرات دلخواه تعیین فرمایید و حتی تصحیح اتوماتیک را برای هر آزمون فعال نمایید.

از مهمترین امکاناتی که می توانید با بخش محاسبات آزمون ساز فرمالو فعال کنید به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • نمره دهی به هر سوال و هر گزینه، به صورت نامحدود و ترکیبی
  • قابلیت تعریف نمره منفی و نمره های ترکیبی در صورت نیاز
  • نمره دهی و امتیازدهی سوالات چندانتخابی و تک انتخابی (تستی)
  • قابلیت بارم بندی دلخواه
  • قابلیت نشان دادن نمره کسب شده توسط هر شخص بعد از ثبت آزمون (دلخواه)
  • قابلیت خروجی گرفتن و مرتب کردن نمرات و امتیازهای شرکت کنندگان هر آزمون
  • قابلیت پیکربندی دلخواه امتیازات و نمرات (از ۱۰۰، ۲۰ و یا هر متد دلخواهی)
  • قابلیت انتقال به درگاه پرداخت بر اساس مقدار (مبلغ) برای شرکت در آزمون‌ها
  • قابلیت ساخت بی نهایت فرمول مختلف و حتی وابسته و…

آموزش استفاده از بخش محاسبات فرمالو:

مرحله اول: آزمون و فرم خود را به صورت کامل و با تمام گزینه ها و… بسازید و ذخیره نمایید.

مرحله دوم: از منوی کنار اسم هر فرم، روی گزینه محاسبات کلیک نمایید. با کلیک کردن روی گزینه محاسبات به پنل محاسبات آزمون خود منتقل می شوید.

مرحله سوم: روی سوالی که میخواهید برای آن امتیاز و یا نمره تعریف کنید، کلیک نمایید. در سایدبار کنار صفحه مشاهده می نمایید که یک دکمه به نام افزودن فرمول جدید ظاهر می شود.

با فشردن آن دکمه می توانید برای گزینه ها، اعداد و آپشن های هر سوال، نمره و امتیاز مربوط به خود را به صورت دلخواه اضافه کنید و برای امتیاز/نمره کل اعمال کنید. این قسمت به صورت فرمول ریاضی عمل کرده و شما می توانید به دلخواه خود، با چهار عمل اصلی، نمره را جمع، تفریق، ضرب و یا تقسیم کنید.

برای مثال، اگر یک سوال بارم نمره‌ای ۲ نمره دارد، شما می توانید برای گزینه صحیح، بگویید که ۲ نمره به نمره کل اضافه کن و برای گزینه های غلط بگویید ۰.۳۳ نمره از نمره کل کم کن، تا نمره منفی اعمال شود.

به همین ترتیب می توانید که نمره بندی و امتیازبندی را به شکل کاملا اتوماتیک و دلخواه روی تمام سوالات خود درج نمایید.

مرحله چهارم: با ثبت دکمه ذخیره، نمره دهی و امتیاز دهی شما ثبت می شود. شما می توانید در قسمت تنظمیات تعیین نمایید که آیا نمره/امتیاز را به شرکت کنندگان آزمون پس از شرکت کردن نمایش بدهد یا خیر.

مرحله پنجم: پس از برگزاری آزمون خود، به بخش پاسخ ها مراجعه نمایید و می توانید نمره و پاسخنامه هر شرکت کننده آزمون را به صورت کلی و به صورت تک تک سوالات مشاهده فرمایید. پاسخنامه و نمره دهی با سیستم محاسبات کاملا اتوماتیک بوده و می توانید آن را خروجی اکسل بگیرید و یا تک تک پاسخنامه ها را پرینت بگیرید.

همچنین اگر تعداد آزمون های شما زیاد است، نگران نباشید، با استفاده از امکان کپی کردن می توانید تمامی فرمول ها و محاسبات خود را در یک نسخه جدید کپی نمایید و آزمون جدید خود را به آسانی در چند دقیقه بسازید.

آزمون ساز فرمالو با قسمت محاسبات، مخصوص چه نوع آزمون‌های آنلاینی می باشد؟

هر روز بیش از هزار آزمون جدید در آزمون ساز فرمالو ساخته و برگزار می شود. سیستم محاسبات آزمون ساز به نحوی طراحی شده که علاوه بر آزمون های عادی دانشگاهی و مدارس، که با نمره بندی و بارم کار می کنند، بتواند جوابگوی تمام آزمون های دیگر مثل آزمون های روانشناسی، تست های شخصیتی، آزمون های بازی سازی، سیستم های قضاوتی و حتی محاسبات قیمت کالا/خدمات باشد.

با استفاده از بخش امتیازدهی محاسبات، شما می توانید به هر فرمتی که می خواهید به جای نمره، به سوالات و گزینه ها امتیاز مخصوص اختصاص دهید و آنها را به هم و به امتیاز کل وابسته کنید. با بخش فرمول نویسی محاسبات، با چهار عمل اصلی ریاضی، شما می توانید هرگونه فرمول و الگورتیم ریاضی دلخواه خود را در آزمون های خود داشته باشید.

همچنین با استفاده از بخش محاسبات+پرداخت آنلاین، شما علاوه بر نمره/امتیاز، می توانید برای آزمون خود مبلغ های مختلف با توجه به انتخاب گزینه ها و امکانات تعیین کنید و یک فرم سفارش کامل (سبد اختصاصی خرید) خود را داشته باشید که قابلیت اتصال به درگاه‌های بانکی و درگاه‌های واسط را دارد. حتی شما قادر هستید که درگاه بانکی اختصاصی مجموعه خود را به فرم‌های سفارش ، ثبت نام و آزمون‌های آنلاین خود متصل نمایید و یک سرویس کامل مدیریت سفارشات آنلاین خود را داشته باشید.

برای توضیحات بیشتر، می توانید اولین آزمون خود را بسازید و پس از ذخیره کردن، به بخش محاسبات بروید. در هر قسمت راهنمایی ها به شما کمک می کند به در سریع ترین زمان ممکن آزمون آنلاین هوشمند و اتوماتیک خود را داشته باشید.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.