روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر

روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر

یک راه بسیار رایج و مفید برای ساخت فرم های مرتبط از طریق ارسال داده ها از یک فرم به فرم دیگر و گرفتن و ذخیره آن در هر دو فرم است. در این آموزش، خواهید دید که چگونه می توانید این کار را در فرمالو انجام دهید. فرض کنید دو فرم دارید: فرم ۱ و فرم ۲. و می خواهید داده هایی را که کاربران شما در فرم ۱ ارسال می کند به فرم ۲ منتقل کنید و در فرم دوم نیز ذخیره کنید. بیایید ببینیم چگونه کار می کند!

اگر نمی خواهید مقاله را کامل بخوانید؟ ویدئوی زیر مراحل کامل را نشان می دهد.

۱. فیلد مخفی را در فرم ۲ ایجاد کنید تا داده ها را جمع آوری کنید

فرم ۲ خود را ویرایش کنید و برای هر داده ای که می خواهید از فرم ۱ در داخل فرم دوم بگیرید و ذخیره کنید یک فیلد مخفی ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر در فرم ۱ کاربر نام و ایمیل خود را ارسال می کند، و می خواهید آن ها را به فرم دوم نیز ارسال کنید باید فیلدهای مخفی در فرم ۲ ایجاد کنید تا نام و ایمیل را جمع آوری و ذخیره کنید.

۲. یک شناسه یا ID را برای فیلدها در هر دو فرم تنظیم کنید

برای اطمینان از اینکه داده‌های مناسب را ذخیره می‌کنید، در قسمت «ID» هر فیلد را در هر دو فرم تنظیم کنید. به عنوان مثال، برای ذخیره فیلد “آدرس ایمیل” در هر دو شکل، شناسه آن را در هر دو فرم 1 و فرم 2 به عنوان “email” تنظیم کنید. ID یک شناسه کوتاه برای تشخیص فیلدها در فرم ها است.

3. ارسال داده ها را از یک فرم به فرم دیگر تنظیم کنید

فرم ۱ را ویرایش کنید و از تب تنظیمات، “هدایت کاربر به آدرس زیر بعد از ارسال فرم” را فعال کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که آدرس URL فرم ۲ را در URL تغییر مسیر فرم ۱ قرار دهید. با ذخیره این مراحل، فرم ۱ شما به فرم ۲ هدایت می شود و همچنین داده های خود را به فرم دوم ارسال می کند. و از آنجایی که هر دو فرم شما دارای فیلدهایی با شناسه های یکسان هستند، داده هایی که فرم ۱ ارسال می کند در همان شناسه فیلدها در فرم ۲ ذخیره می شود.

راه های مختلفی برای اتصال فرم ها وجود دارد. در این آموزش، دیدید که چگونه می توانید این کار را با ارسال داده در حالی که داده های ارسالی یک فرم را به دیگری هدایت می کنید، انجام دهید. همچنین می توانید داده های ارسالی فرم دیگری را با استفاده از فیلد “ارتباطی” متصل کنید. می توانید فرم های خود را با قالب های آماده که برای شما آماده کرده ایم شروع کنید یا از ابتدا در داشبورد خود شروع کنید.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.