آموزش ساخت فرم در وردپرس به کمک افزونه فرم ساز فرمالو

اگر می‌خواهید با استفاده از فرمالو فرمی بسازید و آن را در وب‌سایت وردپرسی خود قرار دهید و نتایج آن را مدیریت کنید می‌توانید از افزونه فرم‌ساز فرمالو برای وردپرس استفاده کنید.

۱. نصب افزونه

برای نصب افزونه وارد زیر‌منو «افزودن» در منو «افزونه‌ها» شوید. سپس با جستجوی عبارت «فرمالو» آن را نصب و فعال نمایید.

۲. فعال‌سازی افزونه

به منظور فعال‌سازی امکانات افزونه، به زیرمنو «تنظیمات» در گزینه «فرمالو» اضافه شده به پیشخوان وردپرس مراجعه کنید که با صفحه‌ای مانند صفحه زیر مواجه خواهید شد. اگر پیش از این اکانت فرمالو دارید در آن لاگین کنید یا با زدن گزینه «آن را رایگان آزمایش کنید!» یک اکانت جدید فرمالو بسازید.

۳. ساخت اکانت فرمالو (اگر قبلا اکانت ساخته‌اید مرحله ۳ را رد کنید)

شما می‌توانید برای ساخت اکانت فرمالو از گزینه «ورود به گوگل» استفاده کنید یا با پر کردن فرم زیر یک اکانت به کمک ایمیل خود بسازید.

۴. اتصال به فرمالو

برای ساخت، مدیریت و گذاشتن فرم‌ در وب‌سایت، نیاز به اتصال اکانت فرمالو خود با افزونه خواهید داشت. برای دسترسی بر روی دکمه «اینجا دریافت کنید» کلیک کنید:


سپس کلید‌های موجود در شکل زیر کپی کرده و به قسمت تنظیمات افزونه فرمالو در پیشخوان وردپرس خود برگردید و کلید API و رمز API را در محل مناسب جایگذاری کنید و گزینه «اتصال» را بفشارید.

۵. ایجاد فرم

حال، پس از اتصال و فعال‌سازی افزونه، می‌توانید از طریق صفحه «فرم‌های من» به ساخت، مدیریت و قراردهی فرم‌های خود اقدام نمایید. برای ساخت فرم از ۳ گزینه زیر می‌توانید استفاده کنید:

الف) ساخت فرم ساده: که ویرایشگر همراه با قابلیت کشیدن و رها کردن فیلد‌های فرمالو را برای شما باز می‌کند و شما از ابتدا می‌توانید فرم را به سلیقه خودتان درست کنید.

ب) انتخاب قالب آماده: که با استفاده از این گزینه شما می‌توانید از میان حدود ۱۰۰ قالب آماده فرمالو با موضوعات مختلف (مانند قالب آماده تماس با ما، پرسشنامه، آزمون و امتحان آنلاین، نظرسنجی، فرم استخدام و ..) به راحتی استفاده کنید.

ج) ساخت ابزارک نظرسنجی: که به کمک این گزینه شما قادر هستید ابزارکی را در صفحات وب‌سایت خود قرار دهدید که کاربران به کمک آن قادر به ثبت بازخورد در ارتباط با وب‌سایت شما خواهند بود.

ما از گزینه انتخاب قالب آماده استفاده خواهیم کرد، با فشردن دکمه آن وارد صفحه قالب‌ها خواهید شد. ما برای نمونه قالب فرم تماس با ما را انتخاب می‌کنیم. بعد از هاور بر روی باکس قالب، بر روی دکمه استفاده کلیک نمایید:

سپس صفحه فرم‌های من با فرم هایلایت شده تماس با ما ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید با بردن ماوس بر روی سطر مرتبط با فرم گزینه‌های مشاهده، دریافت شورت‌کد و ویرایش را مشاهده کنید:

۶-۱. استفاده و جایگذاری دستی فرم

اگر بعد از مشاهده فرم شما نیازی به ویرایش آن ندیدید، شما می‌توانید با فشردن گزینه دریافت شورت‌کد و انتخاب یکی از نحوه نمایش‌های اسکریپت (مناسب برای یک فرم و همگن با تنظیمات ظاهری سفارشی)، iFrame (مناسب برای زمانی که می‌خواهید از چند فرم در یک صفحه استفاده کنید و صرفا تنظیم طول و عرض فرم برای شما مهم می‌باشد، یا پیوند (مناسب برای قرار دادن لینک فرم در پست یا صفحه با عنوان دلخواه) از شورت‌کد تولید شده در صفحه یا پست دلخواه خود استفاده کنید.

شورت‌کد تولید شده را کپی کنید و سپس به صفحه یا پست مورد نظر خود مراجعه کنید. اگر ویرایشگر شما گوتنبرگ – Gutenberg می‌باشد، یک بلوک شورت‌کد به صفحه اضافه کنید و کد خود را آن جا جایگذاری کنید. اگر ویرایشگر شما Classic (قدیمی) می‌باشد، زبانه Text (بجای زبانه Visual) را باز کنید و شورت کد خود را هر جا که مناسب شما است جایگذاری کنید.

۶-۲. استفاده و جایگذاری خودکار فرم

همچنین اگر مایل هستید می‌توانید از بلوک‌های آماده افزونه فرمالو برای گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده کنید:

الف) بلوک گوتبرگ: وارد صفحه و یا پست خود شوید، با افزودن بلوک فرمالو (مانند شکل زیر) می‌توانید یکی از فرم‌های موجود خود را انتخاب نمایید یا از آدرس فرم دلخواه استفاده کنید.

همچنین از پنل سمت چپ به تنظیمات نمایش متفاوتی که در بخش «دریافت شورت‌کد» نیز موجود بود دسترسی دارید:

ب) ویرایشگر کلاسیک: همچنین اگر همچنان از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می‌کنید و به دنبال راهی برای قرار دادن خودکار فرم‌های خود در پست خود هستید، به یکی از پست‌های خود مراجعه نمایید، سپس گزینه افزودن فرم که به همراه لوگو فرمالو مشاهده می‌شود را انتخاب نمایید:

حال از میان فرم‌های خود یکی را انتخاب کرده و پس از انجام تنظیمات مربوط به نحوه نمایش گزینه «درج شورت‌کد» را انتخاب نمایید.

۷. مشاهده فرم 

برای مشاهده فرم خود، صفحه یا پست خود را ذخیره نمایید و لینک صفحه یا پست خود را باز کنید. فرم شما اضافه شده و در صورت درج نتیجه (پر کردن) توسط مخاطبان وب‌سایت، شما قادر خواهید بود از طریق صفحه «فرم‌های من» و انتخاب لینک عنوان فرم خود نتایج آن را مشاهده کنید یا از آن خروجی اکسل بگیرید.

آموزش فیلدها در فرم ساز فرمالو
روش ارسال داده‌ها از یک فرم به فرم دیگر
روش ارسال داده‌های یک فرم به فرم دیگر
بارگذاری مقادیر پیش فرض در فرم خود
چگونه فرم خود را با مقادیر پیشفرض بارگذاری کنیم؟

Getting started is easy

Start organizing your data with Formaloo.